Aktuality


Generální ředitelství Vězeňské služby ČR a Nezávislý odborový svaz Policie ČR, s podporou ministryně spravedlnosti ČR Marie Benešové, předsedy podvýboru pro vězeňství Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Petrem Sadovským a členkou podvýboru Andreou Babišovou, Vás tímto informují o vyhlášení veřejné sbírky, kterou chceme společně podpořit pozůstalé po příslušnících Vězeňské služby ČR nstrm. Petrovi Langovi - jeho manželku a dvě dcery a pprap. Bc. Petru Šormovi - jeho manželku a nezletilého syna.


Jde spíš o to, v jakém stavu je vedení kraje, a ne vlastní úřad. Ten si žije svým úřednickým životem. Jinak vedení kraje je podle mě v daleko horším stavu, než bylo po volbách. Co se dá taky čekat od beztvárné hmoty stran a hnutí, složených z většího počtu, než je prstů na jedné ruce. 


Chceme umožnit vlastníkům bezpečný provoz těchto vozidel na pozemních komunikacích, které mají zároveň zajistit i uchování dědictví doby, ve kterém byla tato vozidla vytvořena a provozována. Neřeší tedy pojem "historické vozidlo" (HV) z hlediska jeho historické, technické, finanční, sběratelské nebo kulturní hodnoty.  


Dnes jsme jednali nad tématem teritorialita exekutorů. Jak již premiér Andrej Babiš deklaroval jasný úmysl odstranit z exekucí tvrdý byznys a jasně vymezit, aby exekutoři pouze vykonávali spravedlnost. Efektivně, ale lidsky.  


Všichni jste slyšeli o propuštění vražedkyně. Bohužel podle současné právní úpravy musí předseda senátu vždy v případě těhotenství či mateřství ženy dítěte mladšího jednoho roku, která byla odsouzena k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, rozhodnout o tom, že se výkon takového trestu odkládá, resp. přerušuje, a to do jednoho roku věku jejího dítěte. Tato úprava se jeví jako v zásadě funkční, aktuální případ však ukázal na její limity. 


Takto vytvořený návrh má za cíl zejména zabránit případům, kdy by se nebezpečné pachatelky závažné trestné činnosti mohly dostat na svobodu a představovat tak bezpečnostní riziko. Vzhledem k tomu, že práce na novele jde velice dobře, tak předpokládáme, že na podzim ji budu předkládat jako poslanecký návrh s Andreou Babišovou. 


Ve dnech 10. až 14. června jsem navštívil Egypt, kde byla celá delegace Bezpečnostního výboru PSP ČR. Program návštěvy byl zaměřen především na migrační problematiku, bilaterální a vojenskou spolupráci mezi ČR a Egyptem, bezpečnostní situaci v zemi i širším regionu a fungování egyptského integrovaného záchranného systému. Je toho opravdu mnoho, co je potřeba řešit a hlavně napravit. V letech minulých se zde spíš vládlo, než řídilo. Dnes musíme řešit problémy, které už mohly být dávno vyřešené. 


Rychnovská nemocnice.
To, co se odehrálo na včerejší tiskové konferenci Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje je už více než alarmující. Chválit se ztrátou 32 mi. proti loňské ztrátě 69 mil. je více než trapné vzhledem k tomu, když zdravotnický holding dostal meziročně od kraje o 46 mil. více na vyrovnávacích platbách. A je zde spousta dalších otázek. Proč každá nemocnice ještě dnes dostává jiný vyrovnávací doplatek? Proč je nemocnice Jičín v černých číslech, a ostatní nemocnice jsou ztrátové? Někde se stala chyba, a zřejmě všichni tušíme kde. A k rychnovské nemocnici dodám. ANO nutně potřebujeme plně samostatné vedení této nemocnice. Budu dále bojovat za její osamostatnění a její záchranu. Takto už to dál nejde. O dalších krocích Vás budu informovat.
Petr Sadovský


Dnes se s Vámi podělím o zkušenost, pro kterou jsem se rozhodl. Věřte tomu, že jste rádi, že jsem to byl já a ne Vy. 


"Podstupuji tuto zkoušku s velkým zájmem a očekáváním - i s jistou mírou osobního nepohodlí spojeného s vědomím, že je zaznamenáván každý můj pohyb. Chci na vlastní kůži poznat, jak náramky fungují, a také se dozvědět co nejvíc o jejich praktickém využívání. Teprve při hluboké znalosti této problematiky lze zahájit případnou debatu o možné úpravě legislativy. Mým cílem je, aby systém, za který stát zaplatil desítky milionů, fungoval co nejefektivněji,"


Díky tomuto kroku, se zahájení stavby nezpozdí a dokonce je po vzájemné dohodě obou subjektů a dle informací ministerstva dopravy možné, že stavba bude dokončena o 2-3 měsíce dříve. Věřím, že to byl poslední konflikt před samotným zahájením stavby a že ta bude v plánovaném termínu dokončena.


Nevolte stále dokola ty politické dinosaury, volte Petra Koletu čestného, pracovitého člověka, který je jeden z vás a hlavně po dobu mandátu bude stále s vámi.  


Enormní nárůst individuální automobilové dopravy spojený s přetížením hlavních silnic mezi významnými centry našeho kraje, vedl k hledání možností nabídnout lidem jinou alternativu dopravy. A tou je doprava železniční. 


V těchto dnech jsem jako zpravodaj klubu ANO a sněmovny dostal na stůl zákon, kterým se mění zákon č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, ve znění pozdějších předpisů (sněmovní tisk č. 158) od pana Michálka a dalších poslanců. Nejsem proti, ba naopak mám stejný názor, ale vše se musí udělat transparentně, a ne ve střetu se zákonem či listinou základních práv a svobod.  
Mám velkou radost že se to povedlo. ANO bude líp. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zahájilo výstavbu dálnice D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří. Silnice v délce 7,15 kilometru bude stát 1,5 miliardy korun bez DPH a hotová by měla být do konce roku 2021. Úsek je součástí stavby dálnice od jejího současného konce v Hradci Králové na hranice s Polskem v Královci na Trutnovsku. 
Pivovarské náměstí v Hradci Králové patřilo ve sváteční den tradičním oslavám Dne kraje, kterého jsem se zúčastnil. Oficiální část programu začala slavnostním nástupem a předáním resortních a krajských medailí.  Smuteční věnce k památníku obětí nacismu položili nejvyšší představitelé města starosta Petr Lžíčař s místostarosty Petrem Poláčkem a Petrem Sadovským, poslancem Parlamentu ČR, a ředitel Vojenského geografického a hydrometeorologického úřadu v Dobrušce plukovník Jan Marša se svým zástupcem plukovníkem Radkem Wildmannem.  


Dobrušská pečovatelská služba rozšířila svůj vozový park. Ve středu 25. dubna se v jejím areálu v ulici Na Příčnici uskutečnila malá slavnost. Vedoucí Táňa Klimešová převzala z rukou starosty Petra Lžíčaře klíčky od nového automobilu Dacia Logan MCV. Město Dobruška, které je zřizovatelem organizační složky Pečovatelská služba, jej pořídilo s využitím dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí č. 013-310 Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb.


7. schůze výboru pro bezpečnost se uskutečnila dne 26. dubna 2018 formou výjezdního zasedání ve věznici Plzeň, Bory. 


Optimalizační zásahy do sítě SŠ, které provedla radní pro školství Martina Berdychová, nebyly podloženy žádnou smysluplnou koncepcí a navíc jsou v přímém v rozporu se strategickým materiálem Dlouhodobý záměr vzdělávání Královéhradeckého kraje.  


Mitas Hradec Králové, úvodní závod pětidílné série NOVA CUP, odstartoval 14. dubna v centru Hradce Králové, kterého jsem se zúčastnil jako host. Na účastníky čekalo mnoho pozitivních změn, které přispěli ke spokojenosti všech účastníků.  


STÍNOVÁNÍ POSLANCE 👥
☝️Jsi středoškolák z Dobrušky a okolí? Chceš na vlastní kůži zažít den při práci v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky❓
☝️Zajímáš se o politiku a chceš se zapojit do politického dění❓
☝️Chceš být v patách poslance Petra Sadovského❓
Pokud jsi na všechny otázky odpověděl ✔️neváhej a přihlas se do 15. 5. 2018❗️Pošli motivační dopis a strukturovaný životopis na e-mail sadovskyp@psp.cz✍️✉️
Zajímá nás tvůj příběh, proč bychom Tě měli vybrat! Vítěz absolvuje s poslancem den na jednáních sněmovny a také ho čeká super prohlídka sněmovny a senátu👍


Jak z toho ven aby škola v našem regionu nezanikla? Ministr školství nám přislíbil pomoc s tím, že další schůzku na toto téma připravíme detailní záležitosti celého projektu, abychom našli řešení. ANO i na naší škole záleží. O tom jak jsou strojírenské obory důležité v našem regionu snad nemůže být pochyb.


Hlavním cílem jednání bylo zavedení pravidelné mezinárodní železniční dopravy Praha - Hradec Králové - Vratislav (PL) přes Meziměstí a s tím související potřebné investice do železniční infrastruktury, jejíž klíčovou stavbou je takzvaná "Vysokovská spojka", která umožní přímé spojení Hradce Králové s Náchodem.


Dne 27.2.2018 jsme se s kolegy z Královehradeckého kraje sešli s ministrem dopravy Danem Ťokem. Náš kraj nás zajímá a tak jsme ho žádali o pomoc v následujících věcech: 


Členové zastupitelského klubu Hnutí ANO Královéhradeckého kraje se mimořádně sešli v pondělí 26. února podvečer v Hradci Králové. 


Nejdříve zmatek ve školství, teď kolaps a chaos ve zdravotnictví. Co se to děje v mém kraji? A jak to řeší hejtman Královéhradeckého kraje?? Je na dovolené...


Finální cena byla oproti plánu na investici o asi jeden milion nižší, bylo možné na základě souhlasu fondu za ušetřené peníze pořídit vozidlo pro inspektory provozu 


Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost je novým orgánem, který se vyčlenil z Národního bezpečnostního úřadu. Dne 15.2. jsme ho navštívili s výborem pro bezpečnost . 


Původní plány na výstavbu dálnice D11 počítaly s celkem 154 kilometry. Dosud tak chybí dalších 62 kilometrů. Zatím poslední částí bylo právě dobudování dálnice až k Hradci Králové. K tomu došlo v srpnu letošního roku po třech letech stavebních prací. Dále by dálnice měla pokračovat až na Jaroměř a poté k polským hranicím v Královci u Trutnova. V této lokalitě by se měla napojit na aktuálně budovanou polskou silnici S3. 


Přeji Vám šťastný a úspěšný nový rok 2018. :-)
Přeji Vám šťastný a úspěšný nový rok 2018. :-)

Ministerstvo spravedlnosti už připravilo svůj návrh rozpočtu pro rok 2018. Bylo mi ctí tento návrh jako zpravodaj okomentovat na výboru pro bezpečnost. Kolik z něj dostane vězeňská služba? A jak na tom jsme? 


Prodloužení dálnice D11 se motoristé zase nedočkají. Alespoň v nejbližší budoucnosti. Přístavba dalšího úseku se prozatím odkládá. Zdržení může trvat i několik měsíců. Může za to podaný rozklad Dětí Země a majitelek pozemků což jsem se dočetl v novinách. A kde je pravda? Posuďte sami. 


Překvapuje nás, co všechno je schopen pan hejtman tolerovat pod taktovkou spolustraníků a náměstkyně Martiny Berdychové! Nejen že paní náměstkyně porušila jednací řád zastupitelstva a nepředložila včas důvodové zprávy, ale ještě poslední pracovní den před setkáním zastupitelstva prováděla úpravy bodů! 


Zhodnocení stávající krajské koalice není jednoduché. Uskupení pěti stran (respektive osmi stran) vzniklo již dávno před uzavřením volebních místností a Královéhradecký kraj byl prvním, kde naše vítězné ANO bylo odsunuto do opozice. 


Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, místostarosta Dobrušky Petr Sadovský, má za sebou první týden ve sněmovních lavicích.