Chceme kraj, který šlape a ne kraj co kulhá

Zastupitelský klub Hnutí ANO je nespokojený s postupem vedení kraje a průběhem celého včerejšího zastupitelstva. Je nutné se ptát. Kdo řídí tuto osmičlennou koalici? Je to hejtman? Domníváme se, že ne! On jako proděkan vysoké školy by zajisté sám nikdy nepřipustil schválení tak evidentně špatného a neodborného materiálu týkající se restrukturalizace školství. Nebylo to odborné rozhodnutí, ale politické! Koalice dala jasně najevo, kde jsou její priority a občané to opravdu nejsou. V několikahodinové debatě jsme se snažili vysvětlit nesmyslnost zpracovaných podkladů ke slučování a splynutí škol. Koalice se ke škodě občanů bohužel stejně rozhodla "silou" tento "paskvil" odsouhlasit.

"Překvapuje nás, co všechno je schopen pan hejtman tolerovat pod taktovkou spolustraníků a náměstkyně Martiny Berdychové! Nejen že paní náměstkyně porušila jednací řád zastupitelstva a nepředložila včas důvodové zprávy, ale ještě poslední pracovní den před setkáním zastupitelstva prováděla úpravy bodů! Dále podávala v průběhu přípravy jiné informace zastupitelům, jiné výboru a opět jiné starostům a ředitelům škol! " uvedl Petr Sadovský předseda zastupitelského klubu ANO.

Rádi bychom zdůraznili, že nestojíme proti optimalizaci školství. Jsme si vědomi toho, že je nutná. Odmítáme ale, aby byla provedena způsobem,který nám byl předložen! Jestliže je toto roční práce paní náměstkyně Berdychové, je na pořadu dne se ptát, zda jeto člověk na svém místě. Pokud takto pracují i další náměstci, tak by se měl možná pan hejtman zamyslet a procitnou, aby viděl skutečnou realitu. Voliči vedení kraje se možná buší hrdostí do prsou, když čtou prohlášení koalice o dosažených úspěších, ale realita je jiná. Koalice nefunguje a její neschopnost, která je vidět stále častěji, se přenáší na celý kraj potažmo na občany.

Je toto zodpovědný přístup koaličního vedení a jejich zastupitelů? Možná by vedení mělo pojmenovat viníky těchto problémů a zamyslet se nad dalším postupem. My jako opoziční zastupitelé jsme přesvědčeni o tom, že vedení kraje neplní svoji funkci dobrého hospodáře a reprezentativní autority. Prioritně ale nefunguje ku prospěchu našich spoluobčanů! My chceme kraj, který šlape a ne kraj, co kulhá.