Den kraje na Pivovarském náměstí v Hradci Králové

Pivovarské náměstí v Hradci Králové patřilo ve sváteční den tradičním oslavám Dne kraje, kterého jsem se zúčastnil. Oficiální část programu začala slavnostním nástupem a předáním resortních a krajských medailí. Slavnostní přísahu složili noví členové Hasičského záchranného sboru. Královéhradecký hejtman Jiří Štěpán předal osobnostem z různých oborů Pamětní medaili. Stejně jako vloni mohla nominace na udělení ocenění podávat široká veřejnost. Resortní medaile předali krajští ředitelé Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Krajského sdružení hasičů. Další ocenění jsou duchovní, učitelé, sportovci i umělci. Jsem hrdý na náš kraj a hlavně lidi, kteří ho tvoří. Mezi více než třemi desítkami nových držitelů Pamětní medaile figurovali také Ivan Koláčný z Dobrušky a bývalý dobrušský městský policista Josef Weber.

Ivan Koláčný obdržel ocenění za dlouhodobou činnost v oblasti sportu v Dobrušce. Je zakladatelem klubu malého fotbalu F. C. S. Dobruška a zároveň ředitelem Dobrušského poháru, jednoho z největších a nejstarších futsalových turnajů v republice. Letos se uskuteční již 28. ročník. Ivan Koláčný je zároveň předsedou SK Dobruška, jenž sdružuje oddíly atletiky, fotbalu, florbalu tenisu, futsalu, cyklistiky a workoutu. Je strůjcem a hlavním hybatelem postupné rekonstrukce areálu Městského stadionu Václava Šperla.

Josefa Webera hejtman ocenil za záchranu lidského života. V lednu 2016 poskytl první pomoc dvaašedesátileté ženě při náhlém kolapsu na náměstí F. L. Věka v Dobrušce. V té době strážník městské policie ženu resuscitoval do příjezdu záchranářů.