Druhou dubnovou sobotu odstartoval cyklistický seriál horských kol NOVA CUP 2018.

Mitas Hradec Králové, úvodní závod pětidílné série NOVA CUP, odstartoval 14. dubna v centru Hradce Králové, kterého jsem se zúčastnil jako host. Na účastníky čekalo mnoho pozitivních změn, které přispěli ke spokojenosti všech účastníků.

Největším lákadlem seriálu je možnost zúčastnit se dětských závodů zcela zdarma, díky firmě Apache. Sobotní NOVA CUP v Hradci Králové nakonec přivítal na 170 natěšených dětských závodníků.

Předával jsem ceny vítězům jednotlivých kategorií. První tři nejrychlejší v kategoriích získali diplom, pamětní dřevěnou medaili a hry. Ti nejmenší na odrážedlech si navíc odnesli plyšové pandy a opice v nadměrných velikostech.

Chtěl bych tímto poděkovat organizátorům za možnost zúčastnit se předávání cen, ale hlavně jim děkuji, že naplňují jeden z hlavních cílů, a to je vyhledávat mezi dětmi nové talenty.

Na závodě Mitas Hradec Králové bylo na výběr ze tří různorodých tras. Největším lákadlem byla trasa A s délkou 90 kilometrů a trasa B, která měřila 60 kilometrů. Právě tyto dvě trasy měli oproti loňskému roku mnoho společného. Obě vedli přes Suté břehy a na písník Marokánka, který byl zpestřením druhé poloviny závodů. Účastníkům se nabízela jedinečná příležitost projet si tento zakázaný těžební prostor!

Závodu se účastnil i legendární hokejový brankář a zlatý medailista z Nagana, Dominik Hašek. Na startu nechyběl ani jeden z nejúspěšnějších hendikepovaných sportovců světa, paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice, Jiří Ježek. Po jeho boku se představil i domácí bývalý profesionální silničář a účastník Tour de France, Jan Hruška.

Děkuji za krásné odpoledne. Bylo mi ctí ho prožít v této společnosti.